środa, 9 grudnia 2015

As na stronie #8

Książki, które bardzo mi się spodobały – jeszcze przed założeniem bloga. Richard Paul Evans jest jednym z tych autorów, których książki czytam tylko dla relaksu, jednego wieczoru. Wciągają do granic możliwości, a jak zobaczycie w cytatach... są bardzo uczuciowe, co nie każdy lubi.


Miłość jest jak róża: wszyscy skupiają się na jej kwiecie, ale to kolczasta łodyga utrzymuje ją przy życiu. Sądzę, że o to właśnie chodzi w małżeństwie. Jak powiedział mi kiedyś ojciec, rzeczy najcenniejsze to te, o które trzeba walczyć. W końcu, jeśli wszystko pójdzie dobrze, człowiek uczy się cenić kolczastą łodygę bardziej nawet niż sam kwiat.
Szukając Noel Richard Paul Evans
Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia
Szukając Noel Richard Paul Evans
Zastanawiam się często jak to się dzieje, że podczas gdy ciężkie doświadczenia jednych ludzi hartują, innych pozostawiają złamanych i zgorzkniałych. Znalazłem kiedyś w jakiejś książce celne porównanie: ten sam podmuch jeden płomień gasi, a drugi wzmacnia. Nadal nie wiem jakim ja jestem płomieniem.
Szukając Noel Richard Paul Evans
Jeśli mówisz, że nie wiesz, czy traktujesz coś poważnie, to prawdziwa odpowiedź brzmi: "nie".
Szukając Noel Richard Paul Evans
Dzieci nie pojawiają się na świecie z załączoną instrukcją obsługi. Samemu trzeba nauczyć się, jak radzić sobie z każdym z nich, a gdy ci to zaczyna wychodzić, one postanawiają wyprowadzić się z domu
Szukając Noel Richard Paul Evans
Po prostu uwielbiam czekoladę. Czasami myślę, że bóg stworzył ją w ramach przeprosin za to, że wcześniej dał na brokuły.
Szukając Noel Richard Paul Evans
Czasami szczęście polega na tym, że mamy kogoś, za kim możemy tak mocno tęsknić.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans
Ludzie dzielą się na dwa typy. Na tych, którzy wspinają się na góry oraz tych, którzy siedzą w cieniu gór i krytykują wspinających się.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans
Wspinamy się na góry, ponieważ doliny są pełne cmentarzy. Sekretem przetrwania jest wspinaczka, nawet w ciemnościach, nawet wtedy, gdy wspinaczka wydaje się bezsensowna. To wspinaczka jest ważna, nie szczyt. A wielcy ludzie nie tylko wspinają się na góry, ale również w nich rzeźbią.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans
Gdy człowiek traci swoją wizję przyszłości, umiera. W obecnych czasach dużo się mówi o życiu dniem dzisiejszym, ale jeśli nie ma się przyszłości, to nie ma mowy o teraźniejszości.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans
Tchórze zawsze kryją się za brawurą albo stoicyzmem. Trzeba odwagi, żeby okazywać uczucia.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans
Najlepszym sposobem na uleczenie własnego bólu jest uleczenie bólu kogoś innego.
Na rozstaju dróg Richard Paul Evans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz