środa, 6 stycznia 2016

As na stronie #11

Dziś dzień cytatów z Sagi Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego, do której mam ogromny sentyment... Zapraszam!


Cicho, cicho dzieci. To nie demony, nie diabły... Gorzej. To ludzie.
Wieża jaskółki Andrzej Sapkowski
Postęp jest jak stado świń. I tak należy na ów postęp patrzeć, tak go należy oceniać. Jak stado świń łażących po gumnie i obejściu. Z faktu istnienia tego stada wypływają rozliczne korzyści. Jest golonka. Jest kiełbasa, jest słonina, są nóżki w galarecie. Słowem, są korzyści! Nie ma co tedy nosem kręcić, że wszędzie nasrane.
Pani Jeziora Andrzej Sapkowski
Ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni.
Pani Jeziora Andrzej Sapkowski
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze. 
Czas pogardy Andrzej Sapkowski
Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.
Chrzest ognia Andrzej Sapkowski
Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt.
Chrzest ognia Andrzej Sapkowski
Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
Sezon burz Andrzej Sapkowski
Jeśli ma się przyjaciół, a mimo to wszystko się traci, jest oczywiste, że przyjaciele ponoszą winę. Za to, co uczynili, względnie za to, czego nie uczynili. Za to, że nie wiedzieli, co należy uczynić.
Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski
Niewiedza (...) nie stanowi usprawiedliwienia dla nie przemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, dobrze jest zasięgnąć porady.
Chrzest ognia Andrzej Sapkowski
Nigdy nie popełnij podobnej pomyłki, mała wiedźminko. Jeśli ktoś objawi ci współczucie, sympatię i poświęcenie, jeśli zadziwi cię prawością charakteru, ceń to, ale nie pomyl tego z...czymś innym.
Krew elfów Andrzej Sapkowski
Jaskier dzielił atrakcyjne kobiety, w tej liczbie i czarodziejki, na przemiłe, miłe, niemiłe i bardzo niemiłe. Przemiłe na propozycję pójścia do łóżka reagowały radosną zgodą, miłe wesołym śmiechem. Niemiłe reagowały w sposób trudny do przewidzenia. Do bardzo niemiłych trubadur zaliczał zaś te, wobec których sama myśl o złożeniu propozycji wywoływała dziwne zimno na plecach i drżenie kolan.
Krew elfów Andrzej Sapkowski

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe te cytaty ;) Przy niektórych pękałam ze śmiechu ;)

    OdpowiedzUsuń