środa, 10 lutego 2016

As na stronie #13


Po tygodniu oczekiwań na kolejną dawkę cytatów zapraszam na chwilę do świata dwóch książek: 


Zaczyna się optymistycznie, ale te światy, które dla siebie stworzyliśmy, to tylko zamki na piasku, znikające z wieczornym przypływem.
(...) jestem o wiele mądrzejszy niż pozostali (...). Po prostu ci bardziej inteligentni nie cieszą się popularnością, tak z zasady. Budzą podejrzenia. Nie pasują. Czasami oczywiście okazują się przydatni (...), ale większość traktuje ich z nieufnością, jakby te same cechy, które sprawiają, że są niezbędni, oznaczały także, że mogą być niebezpieczni.
(...) choć śmiech to najlepsze lekarstwo, niektórzy są nieuleczalnie chorzy.
Małżeństwo oznacza niezgodę (...). O wiele łatwiej jest skłócić małżeństwo niż szczęśliwych singli.
Zbyt często spotykamy przeznaczenie, usiłując przed nim uciec.
Tylko głupiec albo pijak może twierdzić, że imię nie ma mocy. Wszystkie słowa mają moc, to jasne, ale imiona mają moc największą, i dlatego bogowie mają ich tak wiele. Nadając czemuś imię, zyskujesz władzę (...).
Kara jest daremna. Nie powstrzyma przestępcy, nie zmaże przeszłości, nie zmusi winnego do żalu. Kara to tylko marnowanie czasu i niepotrzebne cierpienie.
Ilekroć coś idzie nie tak, tylekroć ludzie obwiniają Chaos, ale w rzeczywistości Chaos wcale nie musi wkraczać do akcji. Jeśli chodzi o przemoc, ludzie doskonale radzą sobie sami. Najgorsze zbrodnie – morderstwa, gwałty, ofiary z dzieci – robili to sami, choć oskarżali o to ciemne niebo. A przecież mrok już był, był w ich sercach.

Jeśli nosisz w sobie magię, powinieneś chronić ją przez całe życie, bo kiedy raz pozwolisz jej zniknąć, już nigdy nie powróci.
– Wyboru dokonuje los (...). Okrutny los. Ale nie popełnij tego samego błędu co ja. Nie zadowalaj się byle czym. Nie obniżaj standardów.
Zasady dają poczucie bezpieczeństwa. Ale niektórzy mylą je z wydawaniem osądów. Łatwo jest kogoś potępić, Vaughn. Miłość to trudniejsza opcja (...).
(...) ludzie nie muszą pamiętać, jak to było kiedyś, kiedy czuli się szczęśliwi i bezpieczni. Powinni mieć nadzieję, że poczują się tak w przyszłości. A czasami jedyne, czego potrzebują, to, powiedzmy, dość pieniędzy, żeby uciec.

2 komentarze:

 1. Cytaty z Lokiego.. tylko bardziej utwierdziły nas w tym, że musimy ją koniecznie przeczytać! :D
  Pozdrawiamy
  Jadwiga i Zając
  Zajęcza Nora

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zdobyć "Podaruj mi miłość", bo cytaty z tej książki są piękne :)
  Subiektywne recenzje

  OdpowiedzUsuń