wtorek, 19 kwietnia 2016

As na stronie #19

Chcę dziś zaprosić was na krótki relaks przy cytatach z książek Chcę cię usłyszeć Diane Chamberlain i Linia serc Rainbow Rowell. Zaparzcie więc sobie herbatki, weźcie coś smacznego do schrupania i zaczynamy...


– A jak pani ocenia siebie jako matkę?
(...)
– Szczerze mówiąc, nie uważam się za asa w tej dziedzinie. Jako żona też zresztą nie byłam wzorem. – Jeden z profesorów powiedział jej kiedyś, że kobiety, wkraczając na obszary zdominowane przez mężczyzn, choćby takie jak nauka, często tracą "kobiece odruchy", a także cechy przyrodzone płci: umiejętność karmienia, wychowania, intuicyjne zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. (...)
– Czy można w jednej dziedzinie życia być błyskotliwym, a w drugiej kompletnym partaczem? – westchnęła.
– To zupełnie normalne (...)
Tylko niebo rozumiała bez najmniejszych wątpliwości, tylko na nie mogła liczyć, gdy wszystko inne przesłaniała mgła tajemnicy.
– Odezwij się do mnie, kochanie! – miała ochotę zawołać. – Powiedz mi, co myślisz.
Każde życie jest tylko przelotnym błyskiem na ekranie wieczności (...). Człowiek patrzący w gwiazdy szybko odkrywa, jak niewiele znaczy.


Do niczego mnie nie zmuszasz. Robię to, co robię, bo cię kocham.
Po co w ogóle chcesz być aktorką? – Pytał Seth. – Po co chcesz przemawiać słowami innych ludzi, pozwalać, by ci dyktowali, co masz robić... Aktorzy to tylko piękne marionetki.
(...) Czy miłość wystarczy. Czy ktokolwiek zna odpowiedź na to pytanie? Ono jest idiotyczne. Przecież kiedy już się zakochasz, kiedy już przytrafi ci się ten cudowny stan, jak można pytać, czy to wystarczy by cię uszczęśliwić?
– Ale to się przytrafia całej masie ludzi (...). Miłość nie zawsze wystarczy.
To, że kogoś kochasz (...) nie oznacza, że będzie wam się razem dobrze żyło.
–Czy wierzysz, że wszystko jest postanowione? Zapisane? Że nasza przyszłość już istnieje i tylko na nas czeka?
– Nie wierzę w przeznaczenie (...). Ani w predestynację. (...) To nie ma sensu. No bo skoro wszystko jest już wykute w kamieniu, to po co się starać? Wolę wierzyć, że w każdej chwili naszego życia dokonujemy wyborów. 
Czy nie o to właśnie chodzi w życiu? O to, by znaleźć kogoś, z kim można je dzielić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz