środa, 6 lipca 2016

As na stronie #26 – Calder i Na zawsze

Już w najbliższy piątek będziecie mogli przeczytać recenzję kolejnej książki Mii Sheridan, a za trzy tygodnie ostatniej części Uwikłanych. Ciekawi? Więc na zachętę polecam przejrzeć kilka cytatów :) 

Calder. Narodziny odwagi Mia Sheridan

Szkopuł w tym, Calder, że człowiek nie zawsze świadomie lokuje swoje uczucia.
(...) niektóre rzeczy lepiej widać w świetle... a niektóre wychodzą na jaw w ciemności.
Ten świat jest pełen miłości, nawet w najbardziej zadziwiających miejscach.
Dopóki będziemy patrzeć na ten sam księżyc, zawsze się odnajdziemy.
– Tak. Wszyscy potrzebujemy azylu. Na świecie dzieje się wiele zła. A niektórzy ludzie chcą mieć poczucie przynależności.  (...) Ale nie za taką cenę.
(...) – A jaka jest cena azylu tutaj, Matko?
(...) – Śmierć.
(...) wszystkie kobiety są równie silne jak mężczyźni. Tylko nie możemy o tym mówić głośno, żeby nie zranić waszych delikatnych ego.
(...) niektóre rzeczy tu, na ziemi, także są piękne i sądzę, że należy się nimi cieszyć. Nie zostaliśmy powołani do życia po to, by ich nie doceniać. Nasze nie serca są stworzone, by nie czerpać radości z tego, co zostało nam dane tutaj.

Uwikłani. Na zawsze Laurelin Paige

(...) dawny ból ma to do siebie, że zawsze znajdzie sposób, aby od czasu do czasu o sobie przypomnieć, nawet gdy w życiu wszystko pięknie się układa.
Dziękuję (...). Za szansę (...), za pomoc w tym, żeby mi się udało, za to, że kochasz mnie najlepiej, jak potrafisz, i za to, że zawsze stawiasz mnie na pierwszym miejscu.
Moje dni po prostu stają się lepsze, gdy zaczynam je z tobą.
(...) Rozumiem już, dlaczego tak wielu ludzi intryguje latanie. Problem w tym, że bez względu na to, jak wspaniały był lot, zawsze i tak musisz zejść na ziemię. I w wielu przypadkach ten powrót to po prostu swobodne spadanie.
Przyczyną tego, że chcę z tobą żyć, jest to, że chcę z tobą żyć. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Potrzebujesz słów? One mogą być łatwo zmienione, przetworzone i zrozumiane na opak. Ale moje czyny – one mówią za mnie. Mówią wszystko, co powinnaś wiedzieć.
Trudno uwierzyć w cokolwiek, kiedy zostało się tak podle oszukanym.
(...) myślę, iż to całkiem zabawne, że kiedy już wiem, co to znaczy kochać i być kochanym, widzę tę miłość wszędzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz